ساخت دکمه اشتراک‌گذاری در وردپرس با افزونه Social Sharing

در خیلی از سایت‌ها می‌توان دید که در صفحات محصول و یا وبلاگ خود دکمه‌هایی را برای اشتراک‌گذاری مطالب یا محصولات قرار داده‌اند و به این شکل امکان اشتراک گذاری را برای کاربران و بازدیدکنندگان سایت فراهم می‌کنند، در این مقاله می‌خواهیم شیوه قراردادن دکمه اشتراک گذاری در وردپرس را با استفاده از افزونه Social Sharing خدمت شما توضیح دهیم تا شما هم بتوانید این کار را با استفاده از این افزونه انجام دهید.

ساخت دکمه اشتراک‌گذاری در وردپرس

افزونه Social Sharing در وردپرس یک افزونه کاربردی است که به وب‌سایت‌ها امکان اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی را می‌دهد. این افزونه‌ معمولاً به صفحات وبلاگ و یا محصولات این امکان را اضافه می‌کند که کاربران صفحه مورد نظر را با دیگران در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

این افزونه‌ دارای آیکن‌ها و دکمه‌هایی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با یک کلیک محتوا را بر روی شبکه‌های اجتماعی مختلف با دیگران به اشتراک بگذارند. برخی از شبکه‌های اجتماعی معروف که معمولاً توسط این افزونه‌ها پشتیبانی می‌شوند عبارتند از فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، لینکدین و… که می‌توان از آن‌ها نام برد.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که افزونه‌های زیادی برای این کار وجود دارد که شما می‌توانید با نصب آن‌ها این قابلیت را به سایت خود اضافه کنید ولی در این مقاله به بررسی افزونه Social Sharing می‌پردازیم که یک افزونه سبک و کاربردی است که شما می‌توانید با استفاده از آن این کار را انجام دهید.

مزایای استفاده از دکمه اشتراک‌گذاری

افزایش تعامل اجتماعی

این قابلیت به کاربران این امکان را می‌دهد که محتوای وب‌سایت شما را با دیگران در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند و همین امر باعث افزایش تعامل اجتماعی و اشتراک گذاری مطالب شما به صورت رایگان خواهد شد.

افزایش ترافیک وب‌سایت

اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند باعث جذب ترافیک جدید برای سایت شما شود، زیرا دوستان و دنبال‌کنندگان کاربران شما نیز به محتوای شما دسترسی پیدا کرده و می‌توانند آن را مشاهده کنند.

تبلیغات رایگان

افزونه‌های Social Sharing به عنوان یک ابزار رایگان برای تبلیغ و معرفی سایت شما عمل می‌کنند و افرادی که محتوای شما را به اشتراک می‌گذارند، به صورت غیرمستقیم به تبلیغات سایت شما کمک می‌کنند.

افزایش شناخت برند

با اشتراک‌گذاری مطالب سایت شما در شبکه‌های اجتماعی، برند شما شناخته تر خواهد شد. این افزونه‌ها به کاربران و بازدید کنندگان اجازه می‌دهند سایت شما را با دیگران به اشتراک بگذارند و در نتیجه باعث شناخته شدن سایت شما توسط افرادی زیادی شود.

تحلیل اجتماعی

بسیاری از افزونه‌های Social Sharing امکانات تحلیلی دارند که به شما اجازه می‌دهند بازخورد مردم در شبکه‌های اجتماعی را بررسی کنید و بهترین استراتژی‌های مربوط به اشتراک‌گذاری محتوا را تعیین کنید.

سهولت در به اشتراک‌گذاری

افزونه‌های Social Sharing به کاربران این امکان می‌دهند با یک کلیک محتوا را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند، که سهولت و سرعت در اشتراک‌گذاری مطالب را افزایش می‌دهد.

تبادل نظر با مخاطبان

اشتراک‌گذاری محتوا از طریق Social Sharing Plugin می‌تواند ارتباطات مستقیم با مخاطبان شما را راحت‌تر کند، زیرا کاربران نظرات و بازخوردهای خود را برای محتوای شما در شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌کنند.

آموزش افزونه Social Sharing Plugin

همان‌طور که گفتیم افزونه‌های زیادی برای اضافه کردن این امکان روی سایت وجود دارد که ما در این مقاله به یکی از افزونه‌های پرکاربرد و پرطرفدار در این دسته‌بندی می‌پردازیم.

در اولین مرحله از آموزش، ابتدا از منوی پیشخوان وردپرس نشانگر ماوس خود را روی گزینه افزونه‌ها در وردپرس شناور نمایید و سپس از زیرمنوی ایجاد شده روی گزینه افزودن افزونه کلیک نمایید. پس از ورود به این بخش، کافیست عبارت Social Sharing Plugin را جستجو نمایید تا افزونه مدنظر ما، از میان میلیون‌ها افزونه موجود در مخزن وردپرس، پیدا شود.

افزونه دکمه اشتراک‌گذاری در وردپرس
افزونه دکمه اشتراک‌گذاری در وردپرس

سپس افزونه را نصب و در نهایت نسبت به فعال‌سازی آن اقدام نمایید. پس از نصب و فعال کردن این افزونه، یک گزینه به منوی پیشخوان وردپرس تحت عنوان Sassy Social Share اضافه می‌شود.

افزونه دکمه اشتراک‌گذاری در وردپرس
افزونه دکمه اشتراک‌گذاری در وردپرس

روی اولین گزینه از زیر منوی این بخش یعنی گزینه Sassy Social Share کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات این افزونه هدایت شوید.

بعد از انتقال به صفحه تنظیمات این افزونه، شما می‌توانید استایل و ظاهر موردنظر خود را با تنظیمات موجود روی آیکن و دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی اعمال کنید.

افزونه دکمه اشتراک‌گذاری در وردپرس
افزونه دکمه اشتراک‌گذاری در وردپرس

Shape: در این بخش از تنظیمات افزونه دکمه اشتراک‌گذاری در وردپرس، شما قادر خواهید بود شکل هندسی آیکن‌ها را مشخص نمایید. این بخش در سه حالت مستطیل، مربع و دایره تعبیه شده است.

Size: در این بخش از تنظیمات، شما قادر خواهید بود اندازه آیکن ها را بر اساس پیکسل مشخص نمایید.

Logo Color: در این بخش از تنظیمات، شما می‌توانید رنگ لوگوی شبکه‌های اجتماعی را مشخص نمایید. در بخش On Hover می‌توانید مشخص نمایید که در صورت شناور شدن نشانگر ماوس روی آن، آیکن مدنظر چه رنگی شود.

Background Color: در این بخش شما قادر خواهید بود رنگ پس‌زمینه آیکن شبکه‌های اجتماعی را مشخص نمایید.

Border: در این بخش شما قادر خواهید بود تنظیمات مربوط به رنگ و اندازه نوار حاشیه آیکن‌ها را مشخص نمایید.

Counter Position : در این بخش، شما می‌توانید موقعیت قرارگیری آیکن‌ها را مشخص نمایید.

Responsiveness : با فعال کردن این گزینه، شما قادر خواهید بود تنظیمات مرتبط با واکنش‌گرایی آیکن‌ها را مشخص نمایید.

در نهایت وقتی که استایل‌های خاص خود را که اعمال کردید، از تب‌های بالایی صفحه، روی تب Standard Interface کلیک کنید تا به بخش شبکه‌های اجتماعی هدایت شوید.

افزونه دکمه اشتراک‌گذاری در وردپرس
افزونه دکمه اشتراک‌گذاری در وردپرس

در این قسمت شما می‌توانید Shortcode آماده شبکه‌های اجتماعی که از قبل آماده شده‌اند را استفاده کنید. همچنین می‌توانید در بخش Enable Standard Sharing Interface، قابلیت نمایش استاندارد آیکن‌ها را فعال‌سازی نمایید.

در بخش Target URL می‌توانید مشخص نمایید که در زمان کلیک کاربر روی لینک شبکه‌ اجتماعی، اعمال اجرایی مرورگر به چه صورت باشد و در نهایت در بخش Title، می‌توانید عنوان بخش نمایش دکمه شبکه‌اجتماعی را مشخص نمایید.

اگر می‌خواهید شبکه‌های اجتماعی موردنظر خودتان را اضافه کنید، به پایین همین صفحه بروید و سپس آیتم‌هایی که می‌خواهید را انتخاب کرده و کد کوتاه مورد نظر آن را کپی و در المنتور یا ویرایشگر وردپرس از آن استفاده کنید.

افزونه دکمه اشتراک‌گذاری در وردپرس
افزونه دکمه اشتراک‌گذاری در وردپرس

پس از اینکه شبکه‌های اجتماعی را به دلخواه خود شخصی‌سازی کردید و آن را فعال نمودید، می‌توانید به صفحه یک نوشته یا بلاگ مراجعه کرده و ببینید که آیکن شبکه‌های اجتماعی با موفقیت در آن صفحه اضافه شدند.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

در این آموزش به شیوه ساخت دکمه اشتراک گذاری در وردپرس با استفاده از افزونه Social Sharing پرداختیم و نحوه انجام این کار را به صورت تصویری خدمت شما توضیح دادیم به طور کلی با استفاده از افزونه‌های اشتراک گذاری می‌توانید در وردپرس امکان اشتراک گذاری مطالب را فراهم کنید و تعامل با کاربران سایت و بازدید مطالب خود را بیشتر کنید.

در نهایت امیدواریم این آموزش برای شما مفید و کاربردی بوده باشد در صورتیکه سوال و یا مشکلی در مورد این افزونه داشتید می‌توانید از قسمت نظرات این مقاله آن را مطرح کنید.

نظرت راجب این مطلب چیه؟

هنوز امتیازی ثبت نشده است.
  • خیلی عالی
  • عالی
  • خوب
  • بد
  • خیلی بد
اگر سوال یا نظری راجب این مطلب دارید، به اشتراک بگذارید. ارسال دیدگاه

نوشتن دیدگاه

پس از ارسال دیدگاه، ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد.