زمانی‌که شما یک دوره آموزشی از سایت مهارت وب خریداری می‌کنید، باتوجه به نوع دوره خریداری شده می‌توانید به محتوای آن دسترسی پیدا کنید. به طور کلی دوره‌هایی که در سایت مهارت وب بفروش می‌رسند به 2 دسته تقسیم می‌شوند.

1- دوره‌های ارائه شده از طریق اسپات پلیر

این نوع دوره‌ها از طریق اپلیکیشن اسپات‌ پلیر ارائه می‌شوند. از همین جهت دسترسی به آنها از طریق کد لایسنس امکان پذیر است و شما می‌توانید تنها بر روی یک دستگاه دوره را مشاهده کنید.

دوره‌هایی که از طریق اسپات پلیر ارائه می‌شوند، در صفحه محصول آنها در سایت مهارت وب، این موضوع همانند تصویر زیر مشخص شده است.

دوره ارائه شده از طریق اسپات پلیر
دوره ارائه شده از طریق اسپات پلیر

برای استفاده و مشاهده این نوع دوره‌ها، زمانی‌که شما دوره موردنظر را خریداری کردید و از درگاه پرداخت به صورت موفق به سایت مهارت وب برگشتید، در صفحه پس از پرداخت، می‌توانید لیست محصولات خریداری شده را مشاهده کنید.

پس از مشاهده محصولات خریداری شده کافیست در لیست محصولات، در جلوی نام دوره موردنظر روی دکمه “مشاهده دوره” کلیک کنید.

صفحه پس از پرداخت
صفحه پس از پرداخت

با کلیک بر روی این دکمه، وارد صفحه دسترسی به محتوای دوره در پنل کاربری خود خواهید شد.

در این صفحه می‌توانید از تب “مشاهده دوره“، لایسنس دوره که به صورت خودکار برای شما تولید شده را دریافت کنید و دوره موردنظر را در اسپات پلیر مشاهده کنید. از تب “دانلود‌ فایل‌ها” هم می‌توانید فایل‌های مربوط به جلسات دوره موردنظر را دانلود کنید. (البته در صورتی‌که جلسات دوره موردنظر دارای فایل داشته باشند، این تب به شما نمایش داده خواهد شد.)

صفحه دوره در پنل کاربری
صفحه دوره در پنل کاربری

در این صفحه در تب “مشاهده دوره“، شما می‌توانید به 2 روش اقدام به مشاهده دوره در اسپات پلیر کنید:

1-1 روش اول: مشاهده در پلیر وب

در روش اول شما می‌توانید از طریق پلیری که به شما نمایش داده می‌شود، دوره را مشاهده کنید که در این حالت، لایسنس دوره در مرورگر شما به صورت خودکار فعال می‌شود و شما می‌توانید دوره را در مرورگر مشاهده کنید. برای این کار کافیست روی دکمه “فعالسازی لایسنس” کلیک کنید تا دوره برای شما در مرورگر فعال شود.

نکته: مشاهده دوره به این روش فقط در مرورگر کروم امکان پذیر است.
پلیر وب اسپات پلیر
پلیر وب اسپات پلیر

هر زمان که نیاز به مشاهده مجدد دوره به این روش را داشتید، می‌توانید به پنل کاربری خود در سایت مهارت وب مراجعه کنید و وارد بخش “دوره‌های من” شوید، سپس در جلوی نام دوره بر روی دکمه “مشاهده دوره” کلیک کنید تا بتوانید دوره را مشاهده کنید.

مشاهده مجدد دوره
مشاهده مجدد دوره

در صورتی‌که چندین لایسنس از آن دوره خریداری کرده باشید، ابتدا به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که میبایست سفارش مدنظر را برای دسترسی به لایسنس آن انتخاب کنید. اگر هم فقط یک لایسنس خریداری کرده باشید، مستقیما به صفحه مربوط به مشاهده دوره هدایت می‌شوید و می‌توانید مجددا از طریق پلیر، ادامه دوره را مشاهده کنید.

2-1 روش دوم: مشاهده دوره در اپلیکیشن اسپات پلیر

اگر تصمیم یا امکان استفاده از روش پلیر وب را نداشتید، در قسمت پایین پلیر لینک‌هایی قرار گرفته است که می‌توانید از طریق یکی از آن لینک‌ها، اپلیکیشن اسپات پلیر را با توجه به سیستم عامل خود دانلود کرده و نصب کنید و در اپلیکیشن اسپات پلیر دوره را مشاهده کنید.

همچنین در زیر لینک‌های دانلود، کد لایسنس تولید شده برای دوره موردنظر قرار گرفته که نیاز است روی آن کلیک کنید تا کپی شود و بتوانید در اپلیکیشن اسپات پلیر برای مشاهده دوره از آن استفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن و دریافت لایسنس
دانلود اپلیکیشن و دریافت لایسنس

پس از اینکه اپلیکیشن اسپات پلیر را با توجه به سیستم‌عامل خود دانلود و نصب کردید، پس از اجرای آن، نیاز است به صفحه ثبت دوره جدید بروید. اگر قبلا در اسپات پلیر دوره دیگری را اضافه کرده‌ باشید، برای اضافه کردن دوره جدید کافی است در بالای صفحه روی آیکون “+” کلیک کنید ولی، اگر اولین بار است که این اپلیکیشن را نصب و اجرا می‌کنید، از همان ابتدا صفحه ثبت دوره جدید را پس از ورود به اپلیکیشن مشاهده خواهید کرد.

پس از مشاهده صفحه ثبت دوره جدید، طبق مراحل مشخص شده در تصویر زیر می‌توانید دوره موردنظر را اضافه کنید.

ثبت دوره در اپلیکیشن اسپات پلیر
ثبت دوره در اپلیکیشن اسپات پلیر

پس از انجام مراحل گفته شده در بالا، می‌توانید دوره موردنظر را در اپلیکیشن اسپات پلیر مشاهده کنید.

2- دوره‌های ارائه شده از پنل کاربری

دوره‌هایی که در سایت مهارت وب از طریق اسپات پلیر ارائه نمی‌شوند، امکان مشاهده آن‌ها از طریق پنل کاربری در سایت مهارت وب وجود دارد و به نرم افزار خاصی برای مشاهده دوره نیاز ندارید.

برای مشاهده این نوع از دوره‌ها، زمانی‌که دوره موردنظر را خریداری کردید و از درگاه پرداخت به صورت موفق به سایت مهارت وب برگشتید، در صفحه پس از پرداخت، می‌توانید لیست محصولات خریداری شده را مشاهده کنید.

برای مشاهده دوره موردنظر کافیست در لیست محصولات، در جلوی نام دوره روی دکمه “مشاهده آنلاین دوره” کلیک کنید.

صفحه پس از پرداخت
صفحه پس از پرداخت

پس از کلیک روی دکمه بالا به جلسه اول دوره موردنظر هدایت خواهید شد، در این صفحه تمامی محتویات جلسه قرار گرفته است که به صورت آنلاین می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید از سایدبار سمت چپ، لیست فصل‌ها و جلسات مربوط به هر فصل از دوره را ببینید و فصل یا جلسه موردنظر خود را برای مشاهده انتخاب کنید.

مشاهده آنلاین دوره
مشاهده آنلاین دوره

هر زمان که نیاز به مشاهده مجدد دوره داشتید، می‌توانید به پنل کاربری خود در سایت مهارت وب مراجعه کنید و وارد بخش “دوره‌های من” شوید، سپس در جلوی نام دوره روی دکمه “مشاهده آنلاین دوره” کلیک کنید تا بتوانید دوره موردنظر را مشاهده کنید. همچنین با کلیک روی دکمه “دانلود‌ فایل‌ها” می‌توانید فایل‌های مربوط به جلسات دوره را دانلود کنید. (البته در صورتی‌که جلسات دوره موردنظر دارای فایل داشته باشند، این تب به شما نمایش داده خواهد شد.)

مشاهده مجدد دوره
مشاهده مجدد دوره

جمع‌بندی و راهنمایی

در این مقاله سعی کردیم به صورت کامل شیوه استفاده از دوره‌های آموزشی موجود در سایت مهارت وب را خدمت شما توضیح دهیم. در صورتی که برای استفاده از دوره‌های آموزشی دچار مشکل هستید می‌توانید پس از خرید دوره از پنل کاربری خود، تیکت پشتیبانی ارسال کنید تا در سریع‌ترین زمان پاسخگوی شما عزیزان باشیم.