در این قسمت از فیلم‌های آموزشی قصد داریم به معرفی و بررسی ویرایشگر جدید ووکامرس که به صورت آزمایشی ارائه شده است بپردازیم و در مورد این ویرایشگر و قابلیت‌های آن و همچنین نحوه فعال کردن آن برای استفاده توضیح دهیم.

معرفی ویرایشگر جدید ووکامرس

پس از اینکه وردپرس در چندین سال پیش از ویرایشگر جدید خود یعنی ویرایشگر گوتنبرگ برای نوشتن توضیحات مطالب رونمایی کرد و به صورت کلی ویرایشگر کلاسیک را به فراموشی سپرد و آن را کنار گذاشت حالا نوبت به ویرایشگر ووکامرس رسید که به تغییر آن بپردازد و نسخه جدیدی از آن را معرفی کند، برای همین ووکامرس در نسخه‌های جدید خود از این ویرایشگر به صورت آزمایشی رونمایی کرده است تا کاربران آرام آرام با ویرایشگر جدید ووکامرس آشنا شده و کار کردن با آن را به صورت آزمایشی تجربه کرده و از آن استفاده کنند تا بتوانند تجربیات خودشان را به منظور بهبود این ویرایشگر به ووکامرس ارائه دهند و ووکامرس هم در نهایت بتواند جهت انتشار این ویرایشگر و نحوه انتشار آن تصمیمات لازم را گرفته و در صورت نیاز روی آن تغییراتی را اعمال کرده و آن را منتشر کند.

در ادامه به شیوه فعال کردن ویرایشگر جدید ووکامرس خواهیم پرداخت و در مورد نحوه انجام این کار توضیح خواهیم داد.

فعال‌کردن ویرایشگر جدید ووکامرس

برای فعال کردن ویرایشگر جدید ووکامرس نیاز به کار خاص یا نصب افزونه جدید نیست، برای فعال کردن این ویرایشگر کافیست وارد پیکربندی ووکامرس شده و از بخش پیشرفته گزینه امکانات را انتخاب کنید پس از انتخاب این گزینه با صفحه زیر روبرو خواهید شد که در اینجا برای فعال کردن ویرایشگر جدید ووکامرس کافیست تیک گزینه “ویرایشگر جدید محصول” را بزنید و روی گزینه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شده و ویرایشگر جدید ووکامرس برای شما فعال شود و بتوانید از آن استفاده کنید.

فعال‌کردن ویرایشگر جدید ووکامرس
فعال‌کردن ویرایشگر جدید ووکامرس

استفاده از ویرایشگر جدید محصول ووکامرس

برای استفاده از ویرایشگر جدید ووکامرس کافیست از بخش محصولات گزینه “افزودن جدید” را انتخاب کنید تا بتوانید شکل و ظاهر این ویرایشگر جدید را مشاهده کرده و از آن استفاده کنید پس از انجام این کار ویرایشگر جدید همانند تصویر زیر برای شما باز شده و می‌توانید با استفاده از این ویرایشگر محصول جدید خود را اضافه کنید.

پس از فعال کردن ویرایشگر جدید محصول ووکامرس برای استفاده از آن باید مدتی صبر کنید تا این ویرایشگر اجرا شود تا بتوانید از آن استفاده کنید.

در ادامه بررسی گزینه‌های موجود در ویرایشگر جدید ووکامرس خواهیم پرداخت و در مورد کاربرد هریک از آن‌ها توضیح خواهیم داد.

 ویرایشگر جدید محصول ووکامرس
ویرایشگر جدید محصول ووکامرس

ویرایشگر جدید ووکامرس شامل چندین بخش است که به صورت کلی در مورد کاربرد هریک از بخش‌ها توضیح خواهیم داد و به بررسی آن خواهیم پرداخت.

معرفی بخش‌های ویرایشگر جدید محصول ووکامرس

بخش همگانی : از این بخش‌ می‌توانید به تنظیمات عمومی محصول از قبیل : عنوان محصول،توضیحات،تصاویر و قیمت محصول دسترسی داشته باشید و آن‌ها را تعیین کنید.

بخش قیمت‌گذاری: از این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به قیمت محصول را تعیین کنید و مواردی مانند قیمت محصول، زمان بندی فروش ویژه و موارد مرتبط با قیمت محصول را مشخص کنید.

بخش فهرست موجودی: از این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به موجودی محصول را تعیین کنید و مواردی مانند تعداد محصول در انبار را مشخص کنید.

بخش حمل‌و‌نقل: از این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به حمل‌و‌نقل محصول را تعیین کنید و مواردی مانند کلاس‌های حمل‌ونقل و مشخصات محصول مانند ابعاد و وزن آن را تعیین کنید.

برای اینکه به جزئیات هر بخش دسترسی داشته باشید پیشنهاد می‌گردد که ویرایشگر جدید ووکامرس را فعال کرده و از آن استفاده کنید تا بتوانید به قابلیت‌های هر بخش دسترسی داشته باشید و از آن استفاده کنید.

غیرفعال کردن ویرایشگر جدید محصول ووکامرس

در صورتیکه از ویرایشگر جدید ووکامرس راضی نیستید و می‌خواهید که به ویرایشگر قبلی ووکامرس بر گردید نگران نباشید، امکان این مورد وجود دارد و شما باید همانند تصویر زیر از بخش “گزینه‌ها” باید گزینه “استفاده از ویرایش‌گر کلاسیک” را انتخاب کنید و به این شکل می‌توانید به ویرایشگر کلاسیک ووکامرس برگردید و از آن برای انتشار و ویرایش محصولات خود در ووکامرس استفاده کنید.

غیرفعال کردن ویرایشگر جدید محصول ووکامرس
غیرفعال کردن ویرایشگر جدید محصول ووکامرس

بازخورد استفاده از ویرایشگر جدید محصول ووکامرس

پس از اینکه با ویرایشگر جدید ووکامرس کار کردید و از آن استفاده کردید می‌توانید بازخورد خود را برای بهبود این ویرایشگر به ووکامرس ارائه دهید، برای انجام این کار کافیست روی بخش “گزینه‌ها” از بالا سمت چپ کلیک کرده و زیر گزینه “بازخورد را به اشتراک بگذارید” را انتخاب کنید پس از انتخاب این گزینه با پنجره زیر روبرو خواهید شد که با استفاده از آن می‌توانید نظر خود را در مورد ویرایشگر جدید ووکامرس اعلام کنید و به این صورت نظرات و بازخوردهای شما به تیم توسعه ووکامرس منتقل خواهد شد و جهت بهبود ویرایشگر جدید ووکامرس مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بازخورد استفاده از ویرایشگر جدید محصول ووکامرس
بازخورد استفاده از ویرایشگر جدید محصول ووکامرس

جمع‌بندی و صحبت پایانی

پس از اینکه به بررسی ویرایشگر جدید ووکامرس و نحوه فعال‌سازی و استفاده از آن اشاره کردیم به شما هم پیشنهاد می‌کنیم که برای تست این ویرایشگر هم که شده حتما این ویرایشگر را فعال نمود و با آن کار کنید تا بتوانید ضمن آشنایی با این ویرایشگر از قابلیت‌های جدید آن اطلاع کسب کنید و کار کردن با آن را یاد بگیرید. البته ناگفته نماند که ویرایشگر جدید ووکامرس هنوز خیلی جای بهبود دارد و باید بسیار بهتر شود تا بتواند به صورت عمومی در اختیار همگان قرار گرفته و به عنوان جانشین ویرایشگر فعلی معرفی شده و مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به موارد گفته شده احتمال دارد در آینده‌ای نه چندان دور این ویرایشگر جایگزین ویرایشگر کلاسیک ووکامرس شده و به عنوان ویرایشگر اصلی محصول در ووکامرس مورد استفاده قرار گیرد به همین دلیل حتما باید کارکردن و استفاده از آن را تا حدودی یاد بگیریم تا در آینده بتوانیم از آن برای ایجاد و ویرایش محصول در ووکامرس استفاده کنیم. اگر در مورد این مقاله سوالی داشتید می‌توانید از قسمت نظرات این صفحه باما در ارتباط باشید.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید و کاربردی بوده باشد، موفق باشید.✌️

نظرت راجب این مطلب چیه؟

میانگین امتیازات 4.5 از 5 | تعداد رای: 6 نفر
  • خیلی عالی
  • عالی
  • خوب
  • بد
  • خیلی بد
اگر سوال یا نظری راجب این مطلب دارید، به اشتراک بگذارید. ارسال دیدگاه

نوشتن دیدگاه

پس از ارسال دیدگاه، ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد.