مشکل افزونه ووکامرس IT Bazar در وردپرس

در این مقاله می‌خواهیم به مشکل افزونه IT Bazar بپردازیم و شیوه حل آن را خدمت شما توضیح دهیم. این مشکل چند روز پیش برای یکی از فروشگاه‌های اینترنتی که در حال فعالیت بود و فروش داشت رخ داد و پس از بررسی‌های زیاد و ارتباط با کارشناسان سایت آی‌تی بازار توانستیم آن را حل کنیم که در ادامه به توضیح دلایل این مشکل و شیوه حل آن می‌پردازیم.

سایت آی‌تی بازار

سایت آی‌تی بازار
سایت آی‌تی بازار

سایت آی‌تی بازار یک مرجع آنلاین برای بررسی و مقایسه قیمت محصولات دیجیتال مانند لپ‌تاپ،موبایل و قطعات کامپیوتر است که شما می‌توانید وارد این سایت شده و از قیمت محصولات موجود در فروشگاه‌های اینترنتی مختلف اطلاع پیدا کرده و اگر تمایل داشتید آن محصول را از فروشگاه اینترنتی مدنظر خود خریداری کنید. این سایت به فروشگاه‌های اینترنتی این امکان را می‌دهد که محصولات خود را به همراه قیمت در آن درج کرده تا کاربران و بازدیدکنندگان بتوانند آن را مشاهده کنند و در صورت نیاز آن را خریداری نمایند به نوعی می‌توان گفت سایت آی‌تی بازار نیز تاحدودی مثل سایت ترب مرجعی برای مقایسه قیمت محصولات در فروشگاه‌های اینترنتی متفاوت است و به فروشگاه‌های اینترنتی برای دیده‌ شدن و افزایش فروش کمک می‌کند.

افزونه IT Bazar

افزونه آی‌تی بازار، افزونه‌ای است که فروشگاه‌‌های اینترنتی با ووکامرس طراحی و ساخته شده‌اند آن را نصب می‌کنند تا این افزونه لیست آخرین قیمت و موجودی محصولات را از فروشگاه اینترنتی آن‌ها دریافت کرده و به سایت آی‌تی بازار اعلام کند تا تغییرات مربوط به قیمت محصولات در سایت آی‌تی بازار روی محصولات آن فروشگاه اعمال شود. به نوعی می‌توان گفت کار این افزونه این است که قیمت و موجودی محصولات سایت شما را دریافت می‌کند و در سایت آی‌تی بازار آن را بروزرسانی کرده و تغییر می‌دهد.

لازم به ذکر است که این افزونه مخصوص ووکامرس است و با ووکامرس سازگار بوده و تغییرات قیمت و موجودی محصولات را به سایت آی‌تی بازار اعلام می‌کند.

مشکل افزونه آی‌تی بازار

برخی از اوقات در فروشگاه‌های اینترنتی این مشکل پیش می‌آید که افزونه IT Bazar را نصب کرده ولی افزونه به درستی کار نمی‌کند و به همین دلیل نیز نمی‌تواند قیمت و موجودی محصولات را از سایت شما دریافت کرده و در سایت آی‌تی بازار آن را تغییر داده و بروزرسانی کند که همین موضوع می‌تواند برای فروشگاه‌های اینترنتی مشکلاتی را ایجاد کند. در ادامه دلایل ایجاد این مشکل و شیوه حل آن را خدمت شما توضیح خواهیم داد.

دلیل اول : بلاک بودن IPهای آی‌تی بازار

اولین دلیلی که می‌تواند باعث ایجاد مشکل در عملکرد افزونه آی‌تی بازار شود مسدود بودن IP‌های آی‌تی بازار است که برای اینکه متوجه شوید IP های سایت ITBazar مسدود شده است یا نه کافیست به پشتیبانی شرکت هاستینگ که از آن هاست سایت خود را خریداری کرده‌اید پیام دهید و از آن بخواهید که بررسی کند که آیا آی‌پی‌های سایت آی‌تی بازار مسدود شده‌اند یا خیر و در صورتیکه پشتیبانی هاست به شما پاسخ مثبت داد از آن بخواهید که IP‌ها را از حالت مسدودی خارج کند تا آی‌تی بازار بتواند قیمت و موجودی محصولات را دریافت کند و به این شکل مشکل سایت شما حل خواهد شد.

IP های آی‌تی بازار تا زمانی که ما در حال نگارش این مقاله هستیم به شرح زیر است ولی ممکن است در آینده تغییر پیدا کند که برای اطلاع از آن پیشنهاد می‌شود با پشتیبانی سایت آی‌تی بازار تماس گرفته و IPهای آن را دریافت کنید.

IPهای IT Bazar
185.130.230.63
185.130.230.60

در تصویر زیر درخواست ارسال شده به پشتیبانی هاست برای بررسی مسدود بودن IPهای آی‌تی بازار را مشاهده می‌کنید که پشتیبانی هاست پاسخ ما را برای این درخواست داده است.

بررسی IPهای آی‌تی بازار از سمت شرکت هاست
بررسی IPهای آی‌تی بازار از سمت شرکت هاست

پس از اینکه مطمئن شدیم IPهای سایت آی‌تی بازار از سمت هاست مسدود نیستند می‌توانیم به بررسی دلایل بعدی بپردازیم و در مورد آن‌ها توضیح دهیم.

دلیل دوم : نصب نادرست افزونه

دلیل بعدی که می‌تواند باعث ایجاد این مشکل شود نصب نبودن افزونه آی‌تی بازار است که برای این موضوع باید حتما افزونه‌ای که در ادامه آن را معرفی می‌کنیم را نصب کنید تا این افزونه بتواند محصولات را از سایت شما بررسی کرده و آن را در سایت آی‌تی بازار بروزرسانی کند. دقت داشته باشید که سایر افزونه‌های موجود مورد تایید سایت آی‌تی بازار نبوده و پشتیبانی آی‌تی بازار، افزونه زیر را برای نصب پیشنهاد کرده است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

برای نصب این افزونه کافیست همانند تصویر زیر از قسمت جستجوی نام افزونه‌ عبارت “آی‌تی بازار” را جستجو کرده و پس از نمایش نتایج همانند تصویر زیر این افزونه را پیدا کرده و روی گزینه نصب کلیک کنید تا افزونه برای شما نصب شود و پس از نصب افزونه نیز باید آن را فعال کنید.

در صورتیکه افزونه ووکامرس غیرفعال و یا نصب نیست باید ابتدا افزونه ووکامرس را نصب کرده و آن را فعال کنید و پس از آن این افزونه را نصب کرده و آن را فعال کنید تا افزونه بتواند کار خودش را انجام دهد.

نصب افزونه ITBazar
نصب افزونه ITBazar

پس از فعال کردن این افزونه نیاز به انجام کار خاصی نیست در صورتیکه افزونه ووکامرس نصب باشد و محصولات شما نیز در آن وجود داشته باشد افزونه ITBazar محصولات موجود را در سایت آی‌تی بازار بروزرسانی خواهد کرد.

از طریق دکمه بالا نیز می‌توانید به صفحه دانلود افزونه ITBazar در مخزن وردپرس دسترسی داشته باشید و آن را دریافت کنید.

دلیل سوم : هماهنگ نبودن افزونه آی‌تی بازار با قالب سایت

نحوه کار افزونه آی‌تی بازار به این شکل است که در صفحه محصول، قیمت و مشخصات موردنیاز محصول را در سورس صفحه (DOM) به صورت مخفیانه اضافه می‌کند منظور از مخفیانه این است که به شما و کاربر نمایش داده نمی‌شود و شما نمی‌توانید به صورت عادی آن را مشاهده کنید، پس از آن افزونه این اطلاعات را به واسطه Actionهای وردپرس به صفحه اضافه می‌کند که اصطلاحاً به آن هوک کردن یا قلاب کردن می‌گویند.

به عنوان مثال افزونه قصد دارد قیمت محصول را در انتهای سورس صفحه اضافه کند تا بتواند آن را در سایت آی‌تی بازار نمایش دهد که برای این کار افزونه کد مدنظر خود را به Action با نام wp_footer قلاب می‌کند، در واقع کد قلاب شده به این Action قرار است در انتهای سورس صفحه محصول به شکل غیرقابل نمایش اضافه شود و پشتیبانی کردن از این Action برای تمامی قالب‌های استاندارد وردپرس یک امر اجباری است ولی ممکن است قالب سایت شما از این قائده پیروی نکند و یا از اضافه کردن کد توسط افزونه آی‌تی بازار به این Action یا Actionهای موردنیاز دیگر جلوگیری کند و اجازه این کار را ندهد که همین موضوع باعث تداخل در عملکرد افزونه شده و به این دلیل افزونه نمی‌تواند اطلاعات لازم را از سایت شما دریافت کرده و آن را به سایت آی‌تی بازار منتقل کند.

البته این تداخل ممکن است همیشه از سمت قالب سایت شما نباشد و افزونه‌های دیگر سایت نیز در برخی از اوقات می‌توانند باعت ایجاد این تداخل شوند که در این شرایط نیاز است مشکل از سمت سازنده و یا پشتیبان قالب و افزونه که تداخل را ایجاد کرده است بررسی و رفع شود.

در تصویر بالا نمونه کد آی‌تی بازار را مشاهده می‌کنید که قیمت یک محصول در آن قرار گرفته است و اگر در سایت شما قالب یا افزونه‌ای وجود داشته باشد که از اضافه شدن این کد به سورس صفحه جلوگیری کند، افزونه IT Bazar نمی‌تواند به درستی عمل کند و در نتیجه اطلاعات محصول در سایت آی‌تی بازار نمایش داده نمی‌شود.

جمع‌بندی و نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی مشکل افزونه آی‌تی بازار پرداختیم و دلایل ایجاد این مشکل و شیوه حل آن را نیز خدمت شما توضیح دادیم، امیدواریم این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد و توانسته باشد مشکل شما را حل کند. درصورتیکه در مورد این موضوع تجربه و یا سوال دارید می‌توانید از قسمت نظرات این مقاله باما در ارتباط باشید.

نظرت راجب این مطلب چیه؟

میانگین امتیازات 5 از 5 | تعداد رای: 1 نفر
  • خیلی عالی
  • عالی
  • خوب
  • بد
  • خیلی بد
اگر سوال یا نظری راجب این مطلب دارید، به اشتراک بگذارید. ارسال دیدگاه

نوشتن دیدگاه

پس از ارسال دیدگاه، ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد.