غیرفعال کردن حالت انتشار دو مرحله‌ای در وردپرس

اگر شما نیز از آن دسته از افراد هستید که در وردپرس از بخش نوشته‌ها برای سایت خود مقاله می‌نویسید حتما برای شما نیز پیش آمده است که وقتی مقاله شما به اتمام رسید و می‌خواهید آن را منتشر کنید وقتی روی دکمه انتشار کلیک می‌کنید با پیام جدیدی روبرو خواهید شد که از شما برای منتشر کردن نوشته تایید دوباره می‌خواهد و باید برای منتشر شدن نوشته خود دوباره روی دکمه انتشار کلیک کنید تا مطلب شما منتشر شده و روی سایت قرار گیرد، در صورتیکه شما هم از آن دسته از افرادی هستید که نوشته‌های زیادی روی سایت خود منتشر می‌کنید این قابلیت باعث کلافه شده شما شده و شما را خسته می‌کند زیرا باید برای انتشار هر نوشته باید 2 بار این کار را انجام دهید تا در نهایت نوشته شما منتشر شود، خوشبختانه برای حل این مشکل هم راه حلی وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به توضیح آن بپردازیم و شما را از این مشکل ساده ولی خسته کننده راحت کنیم.

جهت حل این مشکل تا پایان مقاله باما همراه باشید تا شیوه غیرفعال کردن حالت انتشار دو مرحله‌ای در وردپرس را بررسی کنیم و حالت انتشار دو مرحله‌ای را در وردپرس غیرفعال کنیم.

حالت چک‌لیست قبل انتشار در وردپرس (حالت انتشار دو مرحله‌ای)

ابتدا به بررسی حالت انتشار دو مرحله‌ای خواهیم پرداخت و در ادامه شیوه غیرفعال آن را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

حالت چک لیست قبل از انتشار در وردپرس به همان حالتی گفته می‌شود شما پس از کلیک روی دکمه انتشار مجددا باید روی دکمه انتشار کلیک کنید تا در نهایت نوشته شما منتشر شود. وردپرس این حالت را برای چک کردن کلی موارد مهم نوشته مانند دسته‌بندی‌ها،برچسب‌ها و… قرار داده است تا شما بتوانید با استفاده از آن از درست بودن این موارد اطمینان حاصل کنید و در صورت صحیح بودن تمامی موارد گفته شده مجددا روی دکمه انتشار کلیک کنید تا در نهایت نوشته شما منتشر شود و روی سایت قرار گیرد پیشنهاد می‌کنیم جهت درک حالت انتشار دو مرحله‌ای در نوشته‌ها به تصویر زیر توجه کنید که در این حالت برای انتشار نوشته دوبار نیاز به کلیک روی گزینه انتشار داریم.

حالت چک‌لیست قبل انتشار در وردپرس
حالت چک‌لیست قبل انتشار در وردپرس

غیرفعال کردن حالت چک‌لیست قبل انتشار در وردپرس

برای غیرفعال کردن این حالت کافیست همانند تصویر ابتدا از بخش نوشته‌ها در پیشخوان وردپرس گزینه افزودن نوشته را انتخاب کنیم و در مرحله دوم از بالا سمت چپ قسمتی با نام “گزینه‌ها” را انتخاب کنیم.

صفحه افزودن نوشته
صفحه افزودن نوشته

پس از انتخاب گزینه گفته شده در تصویر بالا با پنجره زیر روبرو خواهید شد که در این پنجره باید گزینه “ترجیحات” را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه ترجیحات
انتخاب گزینه ترجیحات

پس از انتخاب گزینه ترجیحات با پنجره زیر روبرو خواهید شد که در اینجا باید همانند تصویر زیر ابتدا باید گزینه “شامل چک‌لیست قبل انتشار” را غیرفعال کنید تا بتوانید حالت انتشار دو مرحله‌ای در وردپرس غیرفعال کنید و در مرحله دوم باید پس از اتمام کار باید این پنجره را ببنید تا تغییرات اعمال شده و قابل مشاهده باشند.

تنظیمات بخش ترجیحات نوشته‌
تنظیمات بخش ترجیحات نوشته‌

پس از انجام تغییرات فوق شما می‌توانید نتیجه آن را مشاهده کنید برای مشاهده نتیجه کافیست یک نوشته ایجاد کرده و روی گزینه “انتشار” کلیک کنید.

مشاهده نتیجه تغییرات

پس از کلیک روی گزینه انتشار همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید حالت تایید دو مرحله‌ای انتشار غیرفعال شده است و دیگر نیازی به تایید مجدد برای انتشار نوشته نیست.

مشاهده نتیجه تغییرات
مشاهده نتیجه تغییرات

نتیجه‌گیری و سخن آخر

در این مقاله شیوه غیرفعال کردن حالت انتشار دو مرحله‌ای را در وردپرس خدمت شما توضیح دادیم و به بررسی آن پرداختیم. شما با غیرفعال کردن این حالت قادر هستید که انتشار نوشته‌ها را در سایت خود سریع‌تر کرده و سرعت کار خود را بیشتر کرده و در زمان کاری خود صرفه جویی کنید.امیدواریم این آموزش برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.

نظرت راجب این مطلب چیه؟

هنوز امتیازی ثبت نشده است.
  • خیلی عالی
  • عالی
  • خوب
  • بد
  • خیلی بد
اگر سوال یا نظری راجب این مطلب دارید، به اشتراک بگذارید. ارسال دیدگاه

نوشتن دیدگاه

پس از ارسال دیدگاه، ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد.