در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که مغایرت از دستورالعمل که در صفحه شناسنامه کسب و کار در سایت اینماد وجود دارد چیست و چگونه آن را برطرف کنیم تا به این شکل دیگر در صفحه شناسنامه کسب و کار ما این موضوع وجود نداشته باشد و مشاهده نشود.

در ادامه این مقاله به بررسی این موضوع و دلایل ایجاد آن خواهیم پرداخت و شیوه برطرف کردن آن را توضیح خواهیم داد.

اینماد چیست

نماد اعتماد الکترونیکی که به صورت کوتاه شده اینماد نامیده می‌شود نماد الکترونیکی است که از طرف سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیک که تحت نظر وزارت صنعت،معدن،تجارت است به عنوان نشانه‌ای برای تایید فعالیت وب سایت‌هایی که فروش اینترنتی دارند داده می‌شود.

مغایرت از دستورالعمل

در صفحه شناسنامه کسب‌وکار در سایت اینماد در بخش “سوابق عملكرد كسب و كار” قسمتی تحت عنوان “مغایرت از دستورالعمل” وجود دارد که در این قسمت سطح مغایرت از دستورالعمل کسب‌وکار را نشان داده شده است که دارای سه سطح می‌باشد که هر کسب‌وکار با توجه به نوع فعالیت خود می‌تواند در هر کدام از سطوح قرار گیرد و در صورتیکه در این قسمت کسب‌وکاری ‎دارای هرکدام از سطوح مغایرت از دستورالعمل باشد باید نسبت به رفع مغایرت موجود در این قسمت اقدام نمایند تا مغایرت از دستورالعمل از صفحه شناسنامه کسب‌وکار او حذف گردد و دیگر وجود نداشته باشد. در ادامه به بررسی این سطوح و شیوه برطرف کردن مغایرت آن‌ها خواهیم پرداخت.

سطوح مغایرت از دستورالعمل

همانطور که در بالاتر گفته شده مغایرت از دستورالعمل دارای سطح‌های مختلفی است که ممکن است برای هر کسب و کاری متفاوت باشد در ادامه به بررسی سطوح مغایرت از دستورالعمل خواهیم پرداخت و برخی از دلایل آن را بررسی خواهیم نمود.

مغایرت سطح اول : این مغایرت می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که برای هر کسب‌وکاری متفاوت است که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت چگونه دلیل آن را بفهمید.

مغایرت سطح دوم : این مغایرت می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد ولی عمده دلیل آن به شرح زیر است :

“عدم اعلام روند استرداد وجه، مدت زمان تحويل، روند مرجوعي كالا و نحوه فسخ خدمات، ساعت پاسخگويي، نحوه پرداخت وجه، شيوه حمل، نحوه پشتیبانی و خدمات پس از فروش، قوانين و مقررات مربوط به رعايت حريم شخصي، تب و یا لینک‌هاي «تماس با ما» ،« قوانین و مقررات» و «درباره ما» و نحوه ثبت شكايات مصرف‌كنندگان”

مغایرت سطح سوم : این مغایرت می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد ولی عمده دلیل آن به شرح زیر است : “عدم دارا بودن مجوز برای کالا/خدمت عرضه شده (مطابق فهرست الزامات ارائه کالا و خدمات و موارد ممنوعه در بخش قوانین و مقررات)”

دقت داشته باشید که دلایل دیگری نیز ممکن است برای مغایرت از دستورالعمل وجود داشته باشد که در صورتیکه شما دارای کسب‌وکار هستید و در صفحه شناسنامه مغایرت از دستورالعمل را مشاهده می‌کنید جهت بررسی آن باید مراحل زیر را طی کنید تا بتوانید دلیل مغایرت از دستورالعمل کسب و کار خود را بدانید و نسبت به رفع آن اقدام کنید تا دیگر در صفحه شناسنامه کسب و کار شما سطوح مختلف “مغایرت از دستورالعمل” وجود نداشته باشد.

بررسی دلیل مغایرت از دستورالعمل برای کسب‌وکار شما

در صورتیکه که شما دارای کسب و کار اینترنتی هستید و می‌خواهید دلیل مغایرت از دستورالعمل خود را بدانید باید جهت اطلاع و مشاهده دلیل مغایرت از دستورالعمل کسب و کار خود به پنل کاربری خود در سایت اینماد وارد شوید. جهت ورود به پنل کاربری خود باید از منوی بالای سایت اینماد همانند تصویر زیر روی گزینه “کسب و کارها” کلیک کرده و زیر گزینه “ثبت نام و ورود به پنل کاربری” را انتخاب کنید.

صفحه اصلی سایت اینماد
صفحه اصلی سایت اینماد

پس از کلیک روی گزینه “ثبت نام و ورود به پنل کاربری” با صفحه زیر روبرو خواهیم شد که در این صفحه باید نام‌کاربری و رمزعبور خود را وارد کنیم و روی گزینه “ورود” کلیک کرده تا وارد پنل کاربری اینماد خود بشویم.

ورود به پنل کاربری اینماد
ورود به پنل کاربری اینماد

پس ورود به پنل کاربری اینماد با صفحه زیر روبرو خواهید شد، جهت اطلاع از دلیل مغایرت از دستور العمل مربوط به کسب و کار خود باید از سمت راست پنل کاربری بخش نظارت زیر گزینه “کارتابل تخلفات” را انتخاب کنید.

پنل کاربری اینماد
پنل کاربری اینماد

پس از کلیک روی گزینه “کارتابل تخلفات” با صفحه زیر روبرو خواهید شد که در اینجا می‌توانید تخلفات خود و دلیل آن را مشاهده کنید جهت اطلاع از دلیل “مغایرت از دستورالعمل” مربوط به کسب و کار خود کافیست روی گزینه “ثبت” کلیک کنید تا بتوانید دلیل مغایرت از دستورالعمل کسب‌وکار خود را مشاهده کنید.

کارتابل تخلفات در پنل کاربری اینماد
کارتابل تخلفات در پنل کاربری اینماد

پس از کلیک روی گزینه ثبت همانند تصویر زیر دلایل اصلی مغایرت از دستورالعمل کسب‌وکار شما به شما نمایش داده خواهد شد و در اینجا خواهید توانست توضیحات موردنیاز را در مورد “مغایرت از دستورالعمل” خود مشاهده کنید و از آن اطلاع پیدا کنید، پس از مشاهده توضیحات کلی برای مشاهده دلیل اصلی مغایرت از دستورالعمل کسب‌وکار خود می‌توانید روی گزینه “توضیحات” کلیک کرده و به این شکل به صورت کامل از دلایل عنوان شده اطلاع کسب کنید.

مشاهده دلیل مغایرت از دستورالعمل در چک لیست تخلفات
مشاهده دلیل مغایرت از دستورالعمل در چک لیست تخلفات

پس از کلیک روی گزینه “توضیحات” با صفحه زیر روبرو می‌شوید که در اینجا می‌توانید دلیل اصلی ارائه شده توسط کارشناس اینماد را برای مغایرت از دستورالعمل مشاهده کنید و پس از مشاهده آن در صورتیکه اقدام به رفع آن کردید می‌توانید در قسمت توضیحات موارد لازم را به عنوان توضیح برای کارشناس مربوطه نوشته تا توسط ایشان بررسی و مطالعه شود. پس نوشتن توضیحات می‌توانید روی گزینه “تایید” کلیک کرده تا توضیحات نوشته شده ثبت شود.

ثبت توضیحات جهت مشاهده کارشناس
ثبت توضیحات جهت مشاهده کارشناس

در نهایت پس مطالعه توضیحات لازم جهت رفع مغایرت از دستورالعمل در صورتیکه اقدام به رفع مورد گفته شده توسط کارشناس کرده باشید در اینجا می‌توانید همانند تصویر زیر روی گزینه “ارسال پاسخ” کلیک کرده تا پاسخ و توضیحات موردنظر شما برای کارشناس مربوط ارسال شود تا در صورتیکه توضیحات و دلایل شما درست باشد رفع مغایرت برای شما صورت گیرد.

ارسال درخواست برای رفع مغایرت از دستورالعمل

پس از کلیک روی گزینه “ارسال پاسخ” پرونده شما بوسیله کارشناسان اینماد مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورتیکه که مشکل موردنظر حل شده باشد رفع مغایرت از دستورالعمل برای کسب‌وکار شما صورت گرفته و به این شکل گزینه “مغایرت از دستورالعمل” در صفحه شناسنامه کسب‌وکار شما از بین خواهد رفت ولی در صورتیکه پرونده شما نیاز به بازبینی مجدد داشته باشد به شما در همین بخش اعلام خواهد شد و می‌توانید با رفع آن درخواست مجدد خود را جهت ارزیابی کارشناس ارسال کنید.

ارسال درخواست پشتیبانی

در صورتیکه برای شما سوال و یا مشکلی در مورد اینماد وجود دارد می‌توانید با ورود به پنل کاربری خود در سایت اینماد از بخش پشتیبانی اقدام به ارسال درخواست پشتیبانی کنید و سوالات و مشکلات خود را مطرح کنید تا در اسرع وقت به سوالات و مشکلات شما پاسخ داده شود.

در این مقاله آموزشی به شیوه برطرف مشکل مغایرت از دستورالعمل در اینماد پرداختیم و فرایند حل آن را خدمت شما توضیح دادیم امیدواریم این مقاله برای شما کاربردی بوده باشد و بتوانید مغایرت از دستورالعمل مربوط به کسب‌وکار خود را برطرف کنید.

دریافت اینماد برای سایت

اگر صاحب کسب و کار اینترنتی هستید و اینماد ندارید و می‌خواهید به صورت صفر تا صد شیوه دریافت اینماد برای سایت را یاد بگیرید پیشنهاد می‌کنیم مقاله آموزش دریافت اینماد برای سایت را مطالعه کنید، در این مقاله به صورت گام به گام شیوه دریافت اینماد برای سایت توضیح داده شده است.

سخن پایانی و جمع‌بندی

در این مقاله به صورت کامل در مورد مغایرت از دستور العمل در اینماد صحبت کردیم و برخی از دلایل وجود آن را بررسی کردیم. مغایرت از دستور العمل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که برای اطلاع از آن باید با اینماد در ارتباط باشید.

نظرت راجب این مطلب چیه؟

میانگین امتیازات 4.2 از 5 | تعداد رای: 37 نفر
 • خیلی عالی
 • عالی
 • خوب
 • بد
 • خیلی بد
اگر سوال یا نظری راجب این مطلب دارید، به اشتراک بگذارید. ارسال دیدگاه

نوشتن دیدگاه

پس از ارسال دیدگاه، ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد.

  2 دیدگاه منتشر شده است

 1. علی
  23 مرداد 1402

  سلام – مغایرت از سطح 1 به چه معناست؟
  تشکر

  • ستار الماسی
   24 مرداد 1402
   در پاسخ به علی

   درود بر شما
   مغایرت سطح 1 می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد جهت اطلاع دقیق از دلیل این موضوع به پنل اینماد کسب و کار خود مراجعه کرده و از بخش نظارت گزینه کارتابل تخلفات می‌توانید دلیل آن را مشاهده کنید و یا در صورت نیاز می‌توانید با مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به شماره 54604000-021 تماس حاصل کرده و دلیل آن را جویا شوید.
   موفق باشید.