در این فیلم آموزشی قصد داریم در مورد شیوه تولید محتوا با هوش مصنوعی ChatGpt صحبت کنیم و به نکات مهمی که وقتی داریم از این هوش مصنوعی برای تولید محتوا استفاده می‌کنیم بپردازیم و ببینیم که به چه شکل می‌توانیم بهترین استفاده را از هوش مصنوعی برای تولید محتوا داشته باشیم.

امروز هوش مصنوعی یکی از بحث‌های مهم و پر طرفدار شبکه‌های اجتماعی و به صورتی کلی دنیای اینترنت است و همواره خبرهای شگفت انگیزی را که مربوط به هوش مصنوعی بود و یا کارهای جالبی که با آن ساخته شده است را در شبکه‌های اجتماعی معروف نظیر اینستاگرام یا تلگرام مشاهده می‌کنیم که با مشاهده آن‌ها هم لذت می‌بریم و هم کمی از آینده ترسیم شده توسط هوش مصنوعی و ابزارهای مربوط به آن می‌ترسیم.

در ادامه قصد داریم به بررسی هوش مصنوعی ChatGPT بپردازیم که این روزهای سرو صدای زیادی به پا کرده و توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است و درنهایت ببینیم که چگونه با استفاده از این هوش مصنوعی می‌توانیم برای سایت خود بدون هزینه و به صورت کاملا رایگان تولید محتوا انجام بدهیم.

معرفی هوش مصنوعی GhatGPT

هوش مصنوعی ChatGPT یک هوش مصنوعی است که اخیرا معرفی شده و سر و صدای زیادی در دنیا به پا کرده است، این هوش مصنوعی توسط شرکت OpenAi توسعه و پشتیبانی می‌شود و در 2 نسخه 3و 4 ارائه شده است که نسخه 3 تقریبا اولین نسخه از این هوش مصنوعی بود که در اختیار عموم قرار داده شد و مورد استفاده قرار گرفت و نسخه 4، نسخه جدیدتری از این هوش مصنوعی است و به تازگی عرضه شده است که دسترسی و استفاده کامل از امکانات غیر رایگان خواهد بود و متاسفانه نمی‌توان از آن به صورت کاملا رایگان و بدون محدودیت استفاده کرد ولی خوشبختانه نسخه 3 این هوش مصنوعی به صورت رایگان عرضه و ارائه شده و شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه از آن استفاده کنید.

تولید محتوا با هوش مصنوعی GhatGPT

یکی از کاربردهای خیلی مهم و جالبی که هوش مصنوعی می‌توانید برای مدیران سایت داشته باشد، تولید محتوا برای سایت است که شما با استفاده از این هوش مصنوعی و بدون پرداخت هزینه می‌توانید محتوای موردنظر خود را تولید کرده و از آن در سایت خود استفاده کنید، البته داستان به همین جا ختم نمی‌شود و شما می‌توانید با استفاده از این هوش مصنوعی کارهای دیگری نیز مانند : ایده گرفتن برای تولید محتوا، انتخاب عنوان و… را نیز انجام دهید که تولید محتوا با این ابزار شامل نکات مهم خواهد بود که باید رعایت آن‌ها می‌توانید بهترین استفاده از این هوش مصنوعی برای تولید محتوا داشته باشید و محتوای موردنظر خود را با استفاده از آن تهیه و تولید کنید.

دسترسی به ChatGPT

برای استفاده از ChatGPT می‌توانید از طریق سایت اصلی آن ثبت‌نام کرده و وارد شوید تا بتوانید از این هوش مصنوعی استفاده کرده و به آن دسترسی داشته باشید ولی متاسفانه دسترسی به سایت اصلی این هوش مصنوعی و استفاده از آن برای ما و افرادی که داخل ایران حضور دارند ممکن است با چالش‌هایی همراه باشد که به همین دلیل ما در این فیلم آموزشی از سایت واسط استفاده می‌کنیم که امکان ثبت‌نام در آن بوسیله ایمیل وجود دارد و همچنین نیازی به استفاده از نرم‌افزارهای تغییر IP یا شماره تلفن ندارد و به راحتی و به صورت رایگان با استفاده از این سایت می‌توانیم به تمامی امکانات ChatGPT دسترسی داشته باشیم و با یک اکانت Google از آن استفاده کنیم.

استفاده از ChatGPT

برای استفاده از GhatGPT می‌توانیم وارد سایت Poe.com شویم، در این سایت با استفاده از روش‌های مختلفی که وجود دارد می‌توانیم ثبت‌نام خود را در سایت Poe انجام داده و وارد این سایت شویم تا در نهایت بتوانیم از ChatGPT استفاده کنیم.

ما اینجا با استفاده از اکانت Google ثبت‌نام خود را انجام می‌دهیم که روش ساده‌تر و راحت‌تری است و به شما نیز پیشنهاد می‌کنیم از این روش استفاده کنید.

ثبت نام در Poe.com
ثبت نام در Poe.com

پس از انتخاب گزینه ثبت‌نام با Google، باید مشخصات ایمیل خود را وارد کرده تا بتوانید ادامه کار را دنبال کنید.

ورژن‌های مختلف ChatGPT

پس از ورود به این سایت با صفحه زیر روبرو می‌شوید، در قسمت سمت چپ می‌توانید به هوش مصنوعی‌های مختلفی دسترسی داشته باشید و از آن‌ها استفاده کنید که در این قسمت نسخه 4 و نسخه 3 ChatGPT نیز در اختیار شما قرار داد که می‌توانید از آن‌ استفاده کنید، البته باید توجه داشته باشید که ورژن 4 دارای محدودیت‌هایی است.

صفحه اصلی Poe
صفحه اصلی Poe

نوشتن مقاله با ChatGPT

برای نوشتن مقاله با ChatGPT از بین گزینه‌های سمت چپ گزینه ChatGPT نسخه 3 را انتخاب می‌کنیم و پس از انتخاب آن، موضوعی که قصد داریم تا ChatGPT برای ما در مورد آن مقاله بنویسد را مشخص می‌کنیم مثلا ما در این فیلم آموزشی موضوع “وردپرس” را انتخاب کرده‌ایم، پس از انتخاب موضوع موردنظر حتی می‌توانیم میزان محتوای موردنیاز را نیز مشخص کنیم مثلا ما قصد داریم که مقاله‌ای در مورد وردپرس با طول 400 کلمه برای ما نوشته شود پس در اینجا این ویژگی را نیز مشخص می‌کنیم و به ChatGPT می گوییم که “یک مقاله با موضوع وردپرس 400 کلمه‌ای بنویس” و جهت انجام این کار روی دکمه ارسال کلیک می‌کنیم، پس از اینکه بر روی این دکمه کلیک کردیم منتظر می‌مانیم که ChatGPT محتوای موردنظر ما را تولید کرده و به ما تحویل دهد.

درخواست یک مقاله از ChatGPT
درخواست یک مقاله از ChatGPT

نوشتن مقاله توسط ChatGPT

پس از مدت زمانی که سپری شد، ChatGPT دست به کار شد و مقاله موردنظر ما را برای ما تولید کرد و به ما تحویل می‌دهد که نتیجه آن را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

محتوای تولید شده توسط ChatGPT
محتوای تولید شده توسط ChatGPT

پس از اینکه مقاله موردنظر ما توسط ChatGPT تولید شد ما می‌توانیم آن را کپی کرده و در سایت خود منتشر کرده و از آن استفاده کنیم، البته به دلایلی پیشنهاد‌ می‌کنیم که مقالات تولید شده توسط ChatGPT را در سایت خود منتشر نکنید که در ادامه بررسی این دلایل خواهیم پرداخت.

دلایل عدم استفاد از هوش مصنوعی برای تولید محتوا

پس از اینکه به شیوه تولید محتوا توسط هوش مصنوعی ChatGPT پرداختیم قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چرا نباید از ChatGPT یا سایر هوش‌های مصنوعی برای تولید محتوا استفاده کنیم و همچنین چرا نباید محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را عیناً کپی کرده و در سایت خود منتشر کنیم.

تشخیص محتوای تولید شده با هوش مصنوعی

با رشد و پیشرفت ابزارهای هوش مصنوعی، ابزارهایی نیز بوجود آمدند که با استفاده از آن‌ها شما می‌توانید محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی تشخیص دهید و با دادن محتوای تولید شده به این ابزارها شما قادر هستید که بفهمید محتوای تولید شده توسط انسان تولید شده است یا یک هوش مصنوعی آن محتوا را تولید کرده است که همین موضوع می‌تواند اعتبار سایت و کسب‌وکار شما را در نزد کاربران و مخاطبان شما کاهش دهد. از همین جهت پیشنهاد می‌کنیم که فعلا از این ابزارها جهت تولید محتوا به صورت کامل استفاده نکنید.

یکی از این ابزارها، جهت اطلاع از اینکه محتوا موردنظر شما با استفاده از هوش مصنوعی تولید شده یا توسط یک انسان، سایت GPTzero.me هست که شما با استفاده از این سایت می‌توانید بفهمید که آیا محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی تهیه و تولید شده است یا یک انسان محتوای موردنظر شما تولید شده است.

برای کار کردن با این ابزار کافیست که وارد سایت CPTZero.me شوید و متن تولید شده در قسمت مربوطه وارد کنید و این ابزار در قسمت پایین به شما می‌گویید که این متن توسط چه کسی نوشته شده است.

اگر عبارت “Write By Ai” به شما نمایش داده شد یعنی احتمال زیاد محتوای موردنظر شما توسط هوش مصنوعی تولید شده است و اگر عبارت “Your text is likely to be written entirely by a human” را مشاهده کردید یعنی اینکه به احتمال زیاد محتوای موردنظر شما توسط یک انسان تولید و نوشته شده است.

دقت کنید با استفاده از ابزارهایی نظیر این ابزار افراد و کاربران به راحتی می‌توانند بفهمند که محتوای شما توسط هوش مصنوعی تولید شده، به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که اگر تمایل دارید از هوش مصنوعی برای تولید محتوا استفاده کنید حتما محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را به صورت کامل تغییر داد و ویرایش کنید تا توسط ابزارهایی مانند این ابزار قابل تشخیص نباشد و نتوان به راحتی متوجه شد که محتوای موردنظر توسط هوش مصنوعی ساخته شده است.

تولید محتوای زیاد، کاهش کیفیت محتوا

در نظر داشته باشید که با پدید آمدن ابزارهای هوش مصنوعی نظیر ChatGPT افراد تمایل بیشتری دارند که از این ابزارها جهت تولید محتوا استفاده کنند و همین موضوع باعث می‌شود که محتوا به صورت گسترده تولید شده و منتشر شود که توسط انسان‌ خلق و نوشته نشده است و همین موضوع باعث کاهش کیفیت محتوا در سطح وب شده که در نتیجه به همین دلیل محتوای تولید شده توسط انسان از اهمیت و کیفیت بیشتری نسبت به هوش مصنوعی برخوردار است و توجه بیشتری را به سمت خود جلب خواهد کرد که به این صورت خواهد توانست کاربران و خوانندگان را راضی نگهدارد.

عدم تولید محتوا بهینه و سئو شده

یکی دیگر از دلایلی که پیشنهاد می‌کنیم برای تولید محتوا از هوش مصنوعی به صورت کامل استفاده نکنید و حتما خودتان در محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی تغییر و ویرایش انجام بدهید، این است که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی ممکن است از نظر قواعد نگارشی صحیح/درست نباشد و البته محتوای تولید شده ممکن است از نظر قواعد و اصول سئو نیز بهینه نشده باشد. از این رو حتما اگر از هوش مصنوعی برای تولید محتوای سایت خود استفاده می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را به صورت کامل بررسی کرده و در آن ویرایش‌های لازم را انجام دهید تا بتوانید محتوای درست و بهینه‌ای را برای سایت خود تولید کنید.

امکان تولید محتوای تکراری

با توجه به اینکه هوش مصنوعی محتوای موردنظر شما را بر اساس قواعد و الگوریتم‌های خاص خودش تولید می‌کند، این امکان نیز وجود دارد که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی تکراری باشد و قبلا توسط فرد دیگری در سایت دیگر استفاده شده باشد که این موضوع می‌تواند به ضرر شما باشد به دلیل اینکه محتوای موردنظر شما قبلا توسط سایت دیگری منتشر و ارائه شده است و یا به نوعی دیگر محتوای شما از سایت دیگری کپی شده است.

با تست چندین باره هوش مصنوعی ChatGPT برای تولید محتوا متوجه شدیم، این هوش مصنوعی در برخی از مواقع برای یک موضوع یکسان محتوای تکراری تولید کرده و محتوایی که قبلا تولید شده است را مجددا ارائه می‌کند، از همین جهت اگر از هوش مصنوعی برای تولید محتوا استفاده می‌کنید باید ابتدا مطمئن شوید که محتوای تولید شده توسط آن قبلا توسط سایت‌های دیگر مورد استفاده قرار نگرفته باشد یا در جایی منتشر نشده است و سپس از آن استفاده کنید.

نحوه استفاده از هوش مصنوعی

در کل پیشنهاد ما برای استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT جهت تولید محتوای سایت این است که از این ابزار و ابزارهای نظیر آن بیشتر جهت ایده گرفتن برای تولید محتوا استفاده کنید و یا جهت تکمیل بخشی از محتوای خود از این ابزارها استفاده کنید و کل فرایند تولید محتوا را به این دسته از ابزارها به دلایلی که گفته شد نسپارید تا بتوانید بهترین نتیجه را از این ابزارها دریافت کرده و به این وسیله هم در زمان خود صرفه جویی کرده و هم نتیجه خوبی را دریافت کنید.

جمع بندی نهایی و پیش بینی

همان‌طور که می‌دانید در دنیای امروز که نقش هوش مصنوعی بیشتر از هر زمان دیگر است، به همین دلیل استفاده از این ابزارها به بیشترین حد خود خواهد رسید و همین موضوع باعث افزایش اهمیت کیفیت محتوای تولید شده توسط سایت‌ها خواهد شد، در این میان سایت‌هایی پیروز میدان خواهند بود که خودشان محتوای مفید و موثر را تولید کرده‌اند و به کاربران خود ارائه داده‌اند و سعی در جهت حل مشکل آن‌ها داشته اند.

با توجه به رشد و توسعه ابزارهای هوش مصنوعی پیش بینی می‌شود که گوگل نیز به عنوان یک موتور جستجو که همیشه به کاربران خود اهمیت می‌دهد و دوست دارد که کاربرانش را به سمت سایت های درست و مفیدی هدایت کند، راهکارهایی را جهت مقابله با سایت‌هایی که از ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوای بی کیفیت و بی رویه استفاده می‌کنند در نظر بگیرد و به این شکل سایت‌های که از نظر کیفیت محتوا به کاربران خود بیشتر اهمیت می‌دهند و محتوای دست اول و ناب تولید کرده‌‌اند را بیشتر در نتایج خود به کاربران پیشنهاد داده و در کل به این دسته از سایت ‌‌ها اهمیت بیشتری را بدهد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم که به صورت هوشمندانه از ابزارهای هوش مصنوعی استفاده کنید و در استفاده از آن زیاده روی کنید😅.

نظرت راجب این مطلب چیه؟

هنوز امتیازی ثبت نشده است.
  • خیلی عالی
  • عالی
  • خوب
  • بد
  • خیلی بد
اگر سوال یا نظری راجب این مطلب دارید، به اشتراک بگذارید. ارسال دیدگاه

نوشتن دیدگاه

پس از ارسال دیدگاه، ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد.