صفحه ورود به پیشخوان وردپرس یکی از صفحات مهم است و جهت افزایش امنیت سایت‌های وردپرس بهتر است، آدرس ورود به صفحه پیشخوان مدیریت وردپرس را تغییر دهید.

افزونه‌های زیادی برای تغییر آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس وجود دارد که با نصب آن‌ها می‌توانید آدرس صفحه ورود به پیشخوان مدیریت وردپرس را تغییر دهید، ولی ما در این آموزش قصد داریم که آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس را با استفاده از افزونه Change WP Admin Login تغییر دهیم. این افزونه هم سبک بوده و هم اینکه تنظیمات ساده‌ای را برای انجام این کار در اختیار ما قرار می‌دهد.

دلایل تغییر آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس

معمولا به دو دلیل پیشنهاد می‌شود که آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس را تغییر دهید.

 • دلیل اول: افزایش امنیت سایت وردپرس
 • دلیل دوم: جلوگیری از حملات بورت فورث روی صفحه ورود به پیشخوان وردپرس

در کل بهتر است پس از اینکه وردپرس را نصب کردید، آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس را تغییر دهید تا امنیت سایت شما افزایش پیدا کند.

روش‌های تغییر آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس

اگر از افزونه‌های امنیتی وردپرس استفاده می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم که تغییر آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس را با استفاده از افزونه‌های امنیتی انجام دهید. زیرا در تمامی افزونه‌های امنیتی وردپرس گزینه‌ای برای تغییر آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید و به این شکل دیگر نیازی به نصب افزونه جداگانه ندارید.

اگر از افزونه‌های امنیتی وردپرس استفاده نمی‌کنید، در ادامه قصد داریم شیوه تغییر آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس را با افزونه Change WP Admin Login خدمت شما توضیح دهیم.

تغییر آدرس صفحه ورود به پیشخوان با Change WP Admin Login

برای تغییر آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس باید ابتدا افزونه Change WP Admin Login را نصب کنیم، برای نصب افزونه وارد پیشخوان وردپرس می‌شویم و همانند تصویر زیر روی گزینه “افزودن افزونه تازه” کلیک می‌کنیم.

کلیک روی گزینه افزودن افزونه تازه
کلیک روی گزینه افزودن افزونه تازه

پس از کلیک روی این گزینه وارد صفحه افزونه‌ها خواهیم شد، در این صفحه اسم افزونه یعنی “Change WP Admin Login” را جستجو می‌کنیم. پس از اینکه افزونه موردنظر را همانند تصویر زیر پیدا کردیم باید روی گزینه “نصب” کلیک کنیم تا افزونه روی سایت ما نصب شود و پس از نصب افزونه نیز باید آن را فعال کنیم.

نصب افزونه
نصب افزونه

پس از اینکه افزونه موردنظر نصب و فعال شد، برای تغییر آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس با این افزونه باید به بخش تنظیمات پیوندهای یکتا در وردپرس برویم. برای همین منظور از بخش تنظیمات روی گزینه “پیوندهای یکتا” کلیک می‌کنیم.

کلیک روی گزینه پیوندهای یکتا
کلیک روی گزینه پیوندهای یکتا

بعد از اینکه روی گزینه بالا کلیک کردیم وارد تنظیمات مربوط به پیوندهای یکتا خواهیم شد. برای مشاهده تنظیمات مربوط به افزونه باید کمی به پایین اسکرول کنیم تا تنظیمات افزونه را مشاهده کنیم. همان‌طور که در تصویر زیر نیز مشاهده می‌کنید تنظیمات افرونه در انتهای صفحه پیوندهای یکتا قرار دارد که در ادامه به توضیح گزینه‌های مربوط به آن می‌پردازیم.

تنظیمات افزونه Change wp-admin login
تنظیمات افزونه Change wp-admin login
 1. گزینه Login URL: در قسمت “Login URL” باید آدرس موردنظر را که می‌خواهیم از آن به جای آدرس wp-admin برای صفحه ورود به پیشخوان وردپرس استفاده شود را وارد کنیم. به طور مثال ما آدرس “weblogin” را وارد کردیم که از این به بعد این آدرس، آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس است.
 2. گزینه Redirect URL: در این قسمت باید آدرس صفحه‌‌ای که می‌خواهیم اگر کسی آدرس “wp-admin” را وارد کرد به آن هدایت شود را وارد کنیم. اگر این قسمت را خالی بگذاریم وقتی کاربر آدرس “wp-admin” را وارد کرد به صفحه اصلی سایت ریدایرکت خواهد شد ولی اگر در این قسمت آدرس صفحه‌ای را وارد کنیم کاربر به همان صفحه هدایت می‌شود.

در نهایت پس از اینکه تنظیمات موردنظر خود را اعمال کردیم باید روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنیم تا تغییرات انجام شده ذخیره و اعمال شود.

پس از انجام موارد فوق آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس تغییر پیدا کرد و از این بعد برای ورود به پیشخوان وردپرس باید از آدرس جدید استفاده کنیم.

فراموشی آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس

اگر به هر دلیل آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس را فراموش کردید، کافیست وارد هاست سایت شوید و نام پوشه افزونه “Change WP Admin Login” را به نام دیگری تغییر دهید. به این صورت افزونه غیرفعال خواهد شد و می‌توانید با همان آدرس پیش‌فرض یعنی “wp-admin” وارد پیشخوان وردپرس شوید و مدیریت سایت را دست بگیرید.

جمع‌بندی و توصیه نهایی

امیدواریم این آموزش برای شما مفید و کاربردی بوده باشد، با تغییر آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس می‌توانید تا 20 الی 30 درصد امنیت سایت وردپرس خود را افزایش دهید. بسیاری از سایت‌هایی که با وردپرس ساخته شده‌اند همین نکته به ظاهر ساده را رعایت نمی‌کنند و به همین دلیل در معرض نفوذ و آسیب پذیری قرار خواهند گرفت. به شما پیشنهاد می‌کنیم پس از نصب وردپرس، حتما آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس را تغییر دهید تا سایت شما کمتر در معرض آسیب پذیری قرار گیرد.

لینک‌های دانلود

 • دانلود افزونه Change WP Admin Login 82 کیلوبایت
 • لینک دانلود افزونه Change WP Admin Login از مخزن وردپرس قرار گرفته است که می‌توانید همواره آخرین نسخه افزونه را دانلود کنید.

نظرت راجب این مطلب چیه؟

میانگین امتیازات 5 از 5 | تعداد رای: 1 نفر
 • خیلی عالی
 • عالی
 • خوب
 • بد
 • خیلی بد
اگر سوال یا نظری راجب این مطلب دارید، به اشتراک بگذارید. ارسال دیدگاه

نوشتن دیدگاه

پس از ارسال دیدگاه، ایمیل شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد.